latviski по русски Eesti
Maria Treben recipe

augu maisījums mazais Zviedru Rūgtais pēc Marijas Trēbenas oriģinālreceptes 

90,2 g.

augu maisījumu mazais Zviedru Rūgtais pārlej
ar divām pudelēm 0,7 litri degvīna

Senais manuskripts

1. Ja to bieži osta vai iešņauc, samitrina mugurkaulu galvas apvidū, tur uz galvas samitrinātu drānu, tas aiz dzen sāpes un reiboņus, stiprina atmiņu un smadzenes.

2. Palīdz, ja ir redzes pasliktināšanās, novērš apsārtumu un visas sāpes pat tad, ja acis ir iekaisušas, redze slikta un miglaina. Aizdzen arī plankumus un kataraktu, ja savlaicīgi mitrina acu kaktiņus vai ja mitru drānu liek uz aiz vērtām acīm.

3. Dziedina visa veida bakas un izsitumus, arī kreveles degunā vai ķermeņa ikvienā vietā, ja bieži un labi tās samitrina.

4. Ja ir zobu sāpes, nelielā ūdens daudzumā ielej ēdamkaroti šo zāļu un kādu laiku patur šo šķidrumu mutē vai ar drāniņu samitrina sāpošo zobu. Sāpes un iekaisums pazūd.

5. Čulgas uz mēles vai citas vainas cītīgi mitrina ar šīm zālēm, un rezultātā drīz iestājas atveseļošanās.

6. Ja kakls ir iekaisis vai jēls un ar grūtībām var norīt barību vai šķidrumu, tad no rīta, pusdienā un vakarā lēni jārij šīs zāles: tas novērš iekaisumu un ārstē rīkli.

7. Ja ir krampji kuņģī, tad lēkmes laikā lieto vienu pilnu ēdamkaroti.

8. Ja ir kolikas, tad lieto trīs pilnas ēdamkarotes, dzerot lēni citu pēc citas. Drīz būs jūtams atvieglojums.

9. Šīs zāles organismā izkliedē gāzes un atdzesē aknas, palīdz pret visām kuņģa un zarnu kaitēm un palīdz vēdera aizcietējuma gadījumos.

10. Tās ir lielisks līdzeklis kuņģim, ja tas slikti gremo.

11. Tās palīdz arī tad, ja ir žults sāpes. Ik dienu jādzer pilna ēdamkarote šo zāļu agri no rīta un vakarā, bet uz nakti jāliek šo zāļu kompreses. Tad sāpes drīz mitēsies.

12. Ja ir tūskas, tad sešas nedēļas agri no rīta un vakaros jālieto pilna ēdamkarote šo zāļu baltajā vīnā.

13. Ja sāp ausis vai trokšņi ausīs, apslapina vates kumšķīti un iebāž ausī.Tas ļoti labi palīdz un pat atjauno zaudēto dzirdi.

14. Ja sievietei ir dzemdes sāpes, tad trīs dienas agri no rīta dod pilnu ēdamkaroti zāļu sarkanajā vīnā. Pēc pusstundas jāveic pastaiga, tad var ēst brokastis, bet nelietot pienu.Ar pienu šīs zāles nedrīkst lietot.

15. Grūtniecības pēdējās 14 dienās agri no rīta un vakarā lieto pa ēdamkarotei šo zāļu. Tas veicina dzemdības. Lai vieglāk atbrīvotos no placentas, dzemdētājai ik pa divām stundām dod vienu pilnu kafijas karoti zāļu, līdz placenta bez grūtībām ir izdalījusies.

16. Ja pēc dzemdībām veidojas piena dziedzeru iekaisums, uzklājot zālēs samitrinātu drānu, tas drīz izzudīs.

17. Ja bērns jāatbrīvo no baku izsitumiem, tad- atkarībā no vecuma- dod šīs zāles atšķaidītas ar ūdeni. Kad izsitumu sāk žūt, tos, viegli pieskaroties ar vati, bieži samitrina. Tad nepaliek rētas.

18. Šīs zāles noder bērniem un pieaugušajiem pret tārpiem ( zarnu parazītiem), ar tām var izdzīt pat lenteni. Bērniem šīs zāles jādod atbilstoši viņu vecumam. Ar šīm zālēm samitrinātu drānu piesien nabas apvidū un tur vienmēr mitru.

19. Ja ir dzelte, visas sūdzības drīz beidzas, ja trīs reizes dienā pietūkušajām aknām uzliek vienu ēdamkaroti šo zāļu kompresi.

20. Tās likvidē hemoroīdus, dziedē nieres, izvada no organisma- bez papildu ārstniecības kursa izmantošanas- hipohondriskos šķidrumus, novērš melanholiju un depresijas, uzlabo ēstgribu un gremošanu.

21. Tās iekšķīgi likvidē hemoroīdus, ja sākumā tos iekšķīgi samitrina un pēc tam mīkstina, lietojot šīs zāles iekšķīgi, īpaši- pirms gulētiešanas. Ārīgi lietojot, tiem uzklāj ar šīm zālēm piesūcinātu kumšķīti. Tas liek atlikušajām asinīm attecēt un palīdz pret dedzināšanu.

22. Ja kāds atrodas bezsamaņā, tad – vajadzības gadījumā- atver viņa muti, dod ēdamkaroti šo zāļu un viņš drīz nāks pie samaņas.

23. Šis līdzeklis, iekšķīgi lietojot, arī remdē sāpes krampju gadījumos maziem bērniem. Ar laiku krampji pāriet pavisam.

24. Plaušu kaites gadījumā ik dienu agri no rīta – tukšā dūšā- jālieto šis zāļu kurss sešas nedēļas.

25. Ja sievietei nav mēnešreižu vai ja tās ir pārāk izteiktas, dzer šīs zāles trīs dienas un atkārto to divdesmit reižu. Tad tas, kas ir par daudz- mazināsies, bet tas, kā trūkst, – izlīdzināsies.

26. Šīs zāles palīdz arī pret baltajiem ziediem.

27. Ja ir krītamā kaite (epilepsija), tad šo līdzekli vajag dot lēkmes laikā. Slimniekam jādod tikai šis līdzeklis, jo tas stiprina ne tikai skartos nervus, bet arī ķermeni.Un tas novērš visas slimības.

28. Tas ārstē paralīzes, novērš reiboņus un sliktu dūšu.

29. Ārstē arī bakas un sarkanguļu.

30. Ja ir drudzis ar karstumiem vai aukstumu un ja cilvēks ir ļoti vājš, tad, dodot pa ēdamkarotei šo zāļu, ja slimnieka ķermenis nav pārslogots ar citām zālēm, stāvoklis drīz stabilizēsies un uzlabosies pulss. Un, ja arī drudzis ir stiprs, slimniekam drīz kļūs labāk.

31. Šīs zāles palīdz arī tad, ja ir vēzis, vecas čulgas un kārpas, sasprēgājušas rokas. Ja ir veca brūce un strutas vai tajās ir audu granulācijas ( liekā gaļa ), tad to visu labi izmazgā ar balto vīnu un pēc tam pārklāj ar šajās zālēs samitrinātu drānu. Tās noņem pietūkumu un sāpes, kā arī audu granulācijas. Un brūce sāk dzīt.

32. Tās bez sarežģījumiem dziedē visas brūces, kaut tās būtu cirstas vai durtas, ja tās bieži apslapina ar šīm zālēm. Ņem audekla gabalu, iemērc zālēs un ar to pārklāj brūci. Drīz sāpes pāriet, tās neļauj attīstīties ne gangrēnai, ne pūšanas procesiem. Sadziedē arī vecas brūces, kas ir šautu ievainojumu sekas. Ja ir atveres, tad zāles ievada brūcē, un nav nepieciešams to iepriekš notīrīt. Cītīgi liekot virsū zālēs samērcētu drānu, drīzā laikā notiek izveseļošanās.

33. Zāles likvidē visas rētas, kaut arī tās būtu vecas, sadziedē brūces un griezumus, ja tos samitrina līdz 40 reizēm. Brūces, kuras ārstē ar šīm zālēm, neatstāj rētas.

34. Tās pilnīgi sadziedē visas fistulas, ja arī licies, ka tās nav izārstējamas; to vecumam nav nozīmes.

35. Ja bojājuma vietu cītīgi mitrina ar šīm zālēm, tās dziedē visus apdedzinājumus, neatkarīgi no tā, vai tos būtu izraisījusi uguns, karsts ūdens vai tauki. Neveidojas pūšļi, noņem karstumu. Pat strutaini pūšļi pilnīgi sadzīst.

36. Tās noder pret puniem un plankumiem, kas radušies no grūdieniem vai sitieniem.

37. Ja nav apetītes, šīs zāles atjauno zudušo ēstgribu.

38. Stipras mazasinības gadījumos, ja šīs zāles lieto ilgstoši no rītiem, atjauno izskatu. Tās tīra un veido jaunas asinis, veicina asinsriti.

39. Izzūd reimatiskās sāpes locekļos, ja šīs zāles dzer rītos un vakaros. Uz sāpošajām vietām uzklāj ar tām samitrinātu drānu.

40. Tās dziedē apsaldētas rokas un kājas, pat, ja ir izveidojušās vaļējas brūces. Uz šīm vietām- tik bieži, cik vien iespējams,- jāliek ar šīm zālēm samitrināta drāna.

41. Uz varžacīm liek ar šīm zālēm samērcētu vates kumšķīti un to visu laiku tur mitru. Pēc trim dienām varžacs pati nokrīt vai to var bez sāpēm izlobīt ārā.

42. Lietojot šīs zāles iekšķīgi, tās dziedē arī niknu suņu un citu dzīvnieku kodumus, tās dziedē un iznīcina visas indes. Brūces jāapklāj ar samitrinātu drānu.

43. Ir labi, ja mēra un citu lipīgu slimību gadījumos šīs zāles bieži lieto iekšķīgi – tās dziedina mēra čūlas un buboņus pat vissmagākajās slimības stadijās.

44. Tam, kurš nevar naktī labi gulēt, pirms gulēšanas jālieto šīs zāles iekšķīgi. Ja ir nervozs miegs, ar atšķaidītām zālēm samitrināta drāna jāuzklāj sirds apvidum.

45. Piedzērušos ar divām ēdamkarotēm šo zāļu uz vietas var padarīt skaidru.

46. Tam, kurš ik dienu šīs zāles lieto agri no rīta un vakaros, nevajadzēs nekādas citas zāles, jo tās stiprina ķermeni, atsvaidzina nervus un asinis, novērš roku un kāju trīci. Ķermeni saglabā spriegu, seju- jauneklīgu un skaistu.Ļoti svarīgi: visas norādītās devas iekšķīgi jālieto atšķaidītas ar zāļu tēju vai ūdeni.

No šeit uzskaitītajiem Senā rokraksta punktiem redzams, cik liela un brīnumaina dziednieciskā spēja piemīt šim ārstniecības kompleksam. Pamatoti var apgalvot, ka laikam gan nav nevienas slimības, kuras dziedināšanai, vismaz kā pamats, nevarētu noderēt zviedru rūgtais.

M.Trēbena " Dieva aptiekā rastā veselība"

Ielikt grozā